Tö, regn och gråväder gör utomhusfotograferandet svårt. Men jag måste ju passa på när grannen har rensat i skogsbrynet.
Tö, regn och gråväder gör utomhusfotograferandet svårt. Men jag måste ju passa på när grannen har rensat i skogsbrynet.
en bild säger mer än ...ord
fotoblogg
Min stora fotoutmaning!
may I present - the crazy family - every day, all year round....
Great literature
Det kan bara bli bra
365 bilder på ett år!
365 foton
Form och färg, vävning, broderi och annat textilt
Tou wa ichiji no haji, towanu wa matsudai no haji.
Ja, det gäller att passa på när tillfälle ges. Det var många träd som avverkats här ! Minns doften av nysågat trä när jag tittar på din bild och det luktar gott 🙂
Tack. Ja, det doftar verkligen gott av nyhugget eller nysågat trä.
Ja och avverka skog är ju inte så ofta, bra gjort på ett svårlöst tema.
En annan granne gallrade i sin skog häromåret. Jag var rädd att han skulle göra kalhygge av det, vi ser skogen från köksfönstret, men det blev bara en gallring. Nu är det en lisa att gå där, ljust och knappt något sly alls, blommande växter i mossan. Där finns vårt närmaste rävgryt också.
Snyggt fångat och bra lösning av temat!
Tack så mycket. Funderade på om jag skulle plåta en avverkad cykelsträcka eller ett avverkat beting men det här var roligare att fotografera.
Japp, så var det temat avverkat! Smart bild!
Tack så mycket. 🙂