När man ser en riktig superstjärna måste man ju plåta, även om avståndet är för långt och kompositionen alldeles fel.
När man ser en riktig superstjärna måste man ju plåta, även om avståndet är för långt och kompositionen alldeles fel.
en bild säger mer än ...ord
fotoblogg
Min stora fotoutmaning!
may I present - the crazy family - every day, all year round....
Great literature
Det kan bara bli bra
365 bilder på ett år!
365 foton
Form och färg, vävning, broderi och annat textilt
Tou wa ichiji no haji, towanu wa matsudai no haji.
Det är klart man måste !! Du fick ju dessutom en riktigt bra bild där superstjärnan är så fint inramad 🙂
Tack! Hade dock gärna sluppit den där ställningen med gonggongen (med mössan på) och den rödaktiga ”kudden” i vänstra hörnet. Jag hade också gärna fått med kavajherrarnas huvuden. 🙂
Vem är superstjärnan???
Eh? Peter ”Foppa” Forsberg, fd ishockeyspelare, en av Sveriges absolut bästa genom tiderna, en del anser att han är en av världens och NHL:s bästa. Tredje svensk att bli invald i hockeyns Hall of Fame efter Börje Salming och Mats Sundin. Två OS-guld, två VM-guld, två Stanley Cup-vinster. Bland annat.
Nu kan han ses som en av deltagarna i programmet ”Mästarnas mästare” på Svt 1 på söndagar kl 20.
Jag är inte intresserad av ishockey (eller fotboll heller) men gillar sport och läser sportsidorna i tidningarna och ser på Sportnytt på teve. Det var mycket skriverier om Foppas fotskador innan han till slut gav upp sin karriär för fem-sex år sedan.
Tungviktsboxaren Otto Wallin hade bjudit in Peter Forsberg till galan i lördags. Tydligen känner de varandra sedan tidigare.
Jag är inte så duktig på att känna igen kändisar…..:)
Okej. 🙂
Ett fotografi ska dokumentera ett ögonblick och det har du lyckats riktigt bra med!
Tack så mycket!